HABERLERİMİZ

Samsun Halk Sağlığı Müdürümüz Dr. Mustafa KASAPOĞLU'nun Kınama Mesajı

Samsun Halk Sağlığı Müdürümüz Dr. Mustafa KASAPOĞLU'nun Kınama Mesajı

     Gazi Devlet Hastanesi'nde görevli Uzm.Dr. Serap ORHAN bir hasta yakını tarafından darp edilmiştir. Meslektaşımızın darp edilerek şiddete maruz kalması hepimizi derinden üzmüştür. Bu milletin derdine derman olmak için çırpınan hekimlerimiz ve sağlık çalışanlarımız kutsal bir görevi fedakarca yerine getirmektedirler. Biz halkımızın sağlık çalışanlarının fedakârca çalışmalarından dolayı minnet duyguları içinde olduğunu da çok iyi biliyoruz. Ancak ne yazık ki, toplum içinde bu tür saldırıları alışkanlık haline getirmiş olanlar hayatın içinde farklı yerlerde zaman zaman da bizim sağlık hizmeti sunduğumuz ortamlarda karşımıza çıkıyorlar. Fakat böylesine kutsal bir görevi yerine getiren, şifa veren ellere karşı yapılan her türlü şiddet asla kabul edilemez. Şiddete maruz kalmış olan hekimimiz başta olmak üzere bütün sağlık çalışanlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi sunuyor, hekime ve sağlık çalışanlarına yapılan her türlü şiddeti kınıyoruz.                                                                                Dr.Mustafa KASAPOĞLU                                                                  Samsun Halk Sağlığı Müdürü

ANNE SÜTÜNÜN TEŞVİKİ VE BEBEK DOSTU SAĞLIK KURULUŞLARI EĞİTİMİ

ANNE SÜTÜNÜN TEŞVİKİ VE BEBEK DOSTU SAĞLIK KURULUŞLARI EĞİTİMİ

ANNE SÜTÜNÜN TEŞVİKİ VE BEBEK DOSTU SAĞLIK KURULUŞLARI EĞİTİMİ (1.BASAMAK SAĞLIK KURULUŞLARINDA BAŞARILI EMZİRMEDE 9 ADIM) Hatalı anne sütü uygulamalarının önlenmesi, emzirmenin korunması, özendirilmesi ve desteklenmesine yönelik olarak, Bakanlığımızca 1991 yılından beri UNICEF işbirliğinde “Anne Sütünün Teşviki ve Bebek Dostu Sağlık Kuruluşları” programı yürütülmektedir. Dünya Sağlık Örgütü ve UNICEF ortak bildirisi olan Başarılı Emzirmede 9 Adım Emzirme Politikası (1.Basamak Sağlık Kuruluşları için) programda yürütülen çalışmaların temelini oluşturmaktadır. Bu temel çerçevesinde tüm sağlık personeli Emzirme Politikası doğrultusunda eğitilmekte ve düzenli aralıklarla tüm sağlık personelinin bilgisine sunulmaktadır. Anne Sütünün Teşviki ve Bebek Dostu Sağlık Kuruluşları programı kapsamında, Halk Sağlığı Müdür Yardımcımız Dr.Erdinç ÖZOĞLU ve ÇEKÜSH Birim Tabibi Dr. Meral ÇAĞLAR’ın katılımı ile 09.08.2017 tarihinde eğitim yapılmıştır. Birinci Basamak Sağlık Kuruluşlarında Başarılı emzirmede 9 adım doğrultusunda, Bebek Dostu olan ve Bebek Dostu olacak olan aile hekimliği birimlerimizin değerlendirilmesi amacı ile program sorumlusu ÇEKÜSH Birim Hemşiresi Ayşe KUMAŞ TERZİ tarafından, Toplum Sağlığı Merkezlerinde görevli 27 kişiye eğitim verilmiştir.

Erasmus Projemiz

Erasmus Projemiz

   Samsun Halk Sağlığı Müdürlüğümüz AR-GE Birimi tarafından hazırlanan AVRUPA BİRLİĞİ BAKANLIĞI Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı Erasmus + Programı Mesleki Eğitim Öğrenici Ve Personel Hareketliliği (KA102) Faaliyeti Projemiz 50.595.00 Auro Hibe Desteği almaya hak kazanan tek Halk Sağlığı Müdürlüğü olmuştur. Emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.

UYUŞTURUCU İLE MÜCADELE İL KURULU TOPLANTISI

UYUŞTURUCU İLE MÜCADELE İL KURULU TOPLANTISI

    Uyuşturucu İle Mücadele İl Kurulu’nun her ay düzenli olarak gerçekleştirilen toplantısı 01/08/2017 tarihinde Vali Yardımcısı Sayın Hasan ÖZTÜRK başkanlığında Devlet Su İşleri 7. Bölge Müdürlüğü Misafirhanesi Toplantı Salonu’nda yapılmıştır. Toplantı Samsun Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Cumhuriyet Başsavcılığı, İl Emniyet Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı, Sahil Güvenlik Karadeniz Bölge Komutanlığı, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörlüğü, Sahra Sıhhiye Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı, İl Müftülüğü, Samsun E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu, Denetimli Serbestlik Müdürlüğü,  Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu İl Müdürlüğü, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Orta Karadeniz Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü, Halk Sağlığı Müdürlüğü,  Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği, Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi Başhekimliği, Adli Tıp Şube Müdürlüğü, Samsun Rehberlik Araştırma Merkezi,  Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı ve ELVİNDER’den temsilcilerin katılımıyla gerçekleştirilmiştir. Ondokuz Mayıs Üniversitesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof.Dr. Yıldız PEKŞEN tarafından Kurul tarafından yürütülen “Elimi Bırakma” isimli proje çalışması doğrultusunda yapılan çalışmalar hakkında bilgi verilmiştir, Gündem maddeleri doğrultusunda paylaşımlarda bulunulmuş, görüş ve önerilerin alınmasının ardından toplantı sonlandırılmıştır.

 ASARCIK KAYMAKAMLIĞI BİSİKLET TESLİM TÖRENİ

ASARCIK KAYMAKAMLIĞI BİSİKLET TESLİM TÖRENİ

     Sağlık Bakanlığı tarafından fiziksel hareketsizlik ile mücadele için hazırlanan “Fiziksel Aktiviteyi Teşvik Projesi 2015-2018” kapsamında bisiklet kullanımının teşviki için Türkiye Halk Sağlığı Kurumu ve Samsun Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından temin edilen bisikletler Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullar, öğrenciler, üniversiteler, belediyeler, resmi kurumlar ile sivil toplum kuruluşlarına dağıtılmaktadır. Bu proje dâhilinde Samsun Halk Sağlığı Müdürlüğü ve Asarcık Kaymakamlığı ortak çalışması ile ilçe kurum ve kuruluş personelleri tarafından kullanılmak üzere 15 bisikletin teslim töreni 24.07.2017 tarihinde saat 11.00’da Asarcık Kaymakamlığı önünde gerçekleştirilmiştir. Tören Asarcık Kaymakamı Ömer KIRAÇ, Asarcık Belediye Başkanı Şerif KILAĞUZ, Samsun Halk Sağlığı Müdür Yardımcısı Erdinç ÖZOĞLU, Asarcık Toplum Sağlığı Merkezi Başkanı Dr.Nesligül IŞIKLI, müdürlük yöneticileri ve ilçe kurum yöneticileri katılımı ile gerçekleşmiştir.

İlk 1 2 3 4 5 6 7 Son

MÜDÜRÜMÜZ

Dr. Mustafa KASAPOĞLU

DUYURULARIMIZ

TÜMÜ...